تاریخ : شنبه 12 اسفند 1391 | 10:21 ب.ظ | نویسنده : ANVAR MAFIA20

برای خواندن جالب ترین مطالب ایران به ادامه مطب مراجعه نمایید

جوابیه کانون سردفترداران به خبر «تابناک»
مالیات نقل و انتقال خودرو پس از وصول توسط دفاتر اسناد رسمی براساس قانون، به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز شده و حق الثبت به حساب بودجه عمومی کشور واریز می شود که از این مبلغ نیز حسب آنچه قانون تعیین کرده، 42% به هلال احمر و 8% به شهرداری تعلق می گیرد که بخشی از بودجه عمرانی کشور است.
سینمایی «آرگو» را رها کنید، این «مستند» ضدایرانی را دریابید!
این که ‌یک آمریکایی اجازه یابد تا از خزانه دولتی و پول مردم ایران ‌درآمد به دست آ‌ورده و در عین حال، ابزاری برای پیشبرد پروژه ایران‌ستیزانه‌ باشد، جای تأسف و در عین حال تأمل ‌دارد و این که این «مستند» به همین سادگی در ایران ساخته شود، جای تأمل بیشتری دارد و این پرسش را پیش می‌کشد که چند مستند اینچنینی در ایران ساخته شده است؟
«خودروسازان امنیت را فدای اقتصاد می‌کنند»
رشد روزافزون سرقت؛ وقتی سارق بر سفره خودروساز می‌نشیند!
در شرایطی که استفاده از کارت‌های هوشمند برای باز کردن در و روشن کردن خودروهای روز دنیا، به امری ساده و معمولی تبدیل شده، تقریبا استفاده از همه خودروهای تولید داخل، هنوز به روشی محقق می‌شود که سال‌ها پیش‌ رایج بود‌. با چنین شرایطی، چندان ناباورانه نیست که بشنویم بیش از نیمی از سرقت‌ها به سرقت وسایط نقلیه اختصاص یافته و افزون بر آن، سرقت خودرو در ده ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال پیش، ۴۱ درصد رشد داشته است!
خوانده می‌شوید؛
چرا ایران دیگر همت و خرازی ندارد؟
روزگاری در این کشور و در زمان جنگ، فرماندهانی بودند که خود در جانفشانی پیشگام بودند و سربازان پشت سر آنان حرکت می‌کردند؛ اما اکنون سال‌هاست که تنها یاد آن فرماندهان ‌مانده است! برخی از مسئولان کنونی در هزینه دادن، مردم را به صف اول می‌فرستند و ‌خود در آخر می‌مانند و به گاه منفعت‌ در صف مقدم هستند. براستی چرا دیگر ایران همت و خرازی ندارد؟! این خبر با دیدگاه‌های شما تکمیل می‌شود.
«تابناک» منتشر کرد:
نتیجه نظرسنجی عکاسان و خبرنگاران چه مزاحمتی برای نمایندگان دارند
این طرح از‌‌ همان آغاز مخالفان بسیاری در صحن علنی و در میان خبرنگاران داشت؛ بنابراین، سایت خبری تحلیلی «تابناک»، یک نظر‌سنجی تنظیم کرد تا نظر مخاطبان را در این زمینه جویا شود. در این نظر‌سنجی که پرسیده شده بود، به نظر شما حضور خبرنگاران و عکاسان چه تأثیرات منفی بر نمایندگان دارد، نزدیک سی ساعت به افکارسنجی مخاطبان خود پرداخت و سی و سه هزار و سیصد و پنجاه و نه نفر در این نظر‌سنجی شرکت کردند.
سود بزرگی که روسیه از تحریم ایران می‌برد
در حالی که تحت فشار تحریم‌ها از سال گذشته تا کنون، مشتریان نفتی ایران مجبور به کاهش واردات نفت از ایران شده‌اند، اهمیت چین برای ایران به عنوان بزرگترین مشتری نفتی ایران در آسیا، مقوله‌ای قابل توجه است. این امر هنگامی مهمتر می‌شود که توجه داشته باشیم، اکنون روسیه سهم بزرگی از این تحریم به دست می‌آورد و در حال افزایش مراودات خود با پکن است.
افشای چگونگی اقدام دولت برای افزایش قیمت خودرو
آنچه پیش از این درباره مصوبه دولت در خصوص خودرو‌سازان گفته می‌شد، تنها بنا به شواهدی بود که در مصوبه دولت راجع به قیمت‌گذاری تجاری خودرو دیده می‌شد؛ اما روز گذشته، قاضی سراج پشت پرده گرانی خودرو و چگونگی ابلاغ مصوبه را اعلام کرده است؛ جزییاتی که نشان می‌دهد، دولت چگونه مردم را دور زده است!
با وجود مشکلات تأمین ارز دارو
صد میلیون دلار مردم ایران در جیب راه‌آهن آمریکا!
جامعه چنان به شنیدن اخبار داغ عادت کرده‌ که اعلام خبر خرید صد میلیون دلاری اوراق قرضه راه‌آهن آمریکا توسط یک مؤسسه مالی و اعتباری از پنج ماه پیش تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است؛ پرونده‌ای که رئیس بانک مرکزی یک بار دیگر آن را باز کرده است.
مرور روزنامه‌های دوازدهم اسفند
چرا مسابقه تبری جستن از احمدی‌نژاد شکل گرفته است؟
با رو به پایان بودن دولت دهم، ارزیابی کارکرد آن به موضوع مهم امروز روزنامه‌ها بدل شده است. سرمقاله یک روزنامه، یک نماینده مجلس، یک استاد دانشگاه و یک وزیر سابق، تنها بخشی از افرادی هستند که در این باره اظهارنظر کرده‌اند. بررسی بودجه سال آینده و آینده مذاکرات هسته‌ای، دیگر مسائل مهم امروز روزنامه‌ها هستند.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
وقتی آلومینیوم هم کالای ممنوعه هسته‌ای می‌شود!
تغییر بازرس ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، طرح اتهام علیه یک شرکت انگلیسی به جرم مبادله با ایران، تعیین زمان آغاز ساخت خط لوله گازی ایران به پاکستان، بازتاب مصاحبه وزیر خارجه ایران با یک روزنامه اتریشی و مظلوم نمایی گروهک منافقین درباره وضعیت امنیتی خود در عراق، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
روایت فضای سیاسی کشور در نوزدهمین روز سال سی و پنجم انقلاب
اگر احمدی‌نژاد امضا نکند، یک فکر بکر می‌کنیم!
رفتار دکتر احمدی‌نژاد در ساعات گذشته هم یک حامی سرسخت دولت را پشیمان کرده ‌و هم دیگران را به فکر واداشته است تا در مقابل کارهای ‌پیش‌بینی‌ ناشدنی فکری کنند و برخی هم از خود بپرسند، براستی وی چه چیزهایی را نمی‌داند؟
جنگ در سوریه چند سال طول می‌کشد؟
با اعلام آمریکا مبنی بر قصد این کشور برای کمک‌های خاص به مخالفین دولت، این پرسش پیش آمده که آیا این کار، باعث سرعت گرفتن پایان جنگ در سوریه می‌شود یا آن که بر زمان آن می‌افزاید؟ پاسخ به این پرسش، احتمالا در یک اظهارنظر کیسینجر وزیر خارجه سابق آمریکا در مورد جنگ ایران و عراق نهفته است. «این خیلی بد است که هر دوی این کشور‌ها نمی‌توانند بازنده باشند».
ادعای مسئولان ثبت اسناد، ریشه در پول دارد یا قانون؟
برای خرید و فروش خودرو، لازم نیست به محضر بروید!
مدتی است که خرید و فروش خودرو در آخرین مرحله، با مراجعه خریدار و فروشنده به مراکز شماره‌گذاری نیروی انتظامی و صدور سند جدید مالکیت خودرو به پایان رسیده، ولی ندید گرفتن سهم چند صد هزار تومانی ثبت اسناد در روش جدید، سبب شده که تبلیغاتی علیه رسمی بودن این مراحل صورت گرفته و در پایان، مردم سرگردان بمانند که آیا با اتمام این مراحل، انتقال صورت رفته کامل و رسمی است یا هنوز بنچاق دست‌نویس در محضر نیاز است؟
گزارش تصویری ایران در هفته‏‌ای که گذشت:
هفته پرکار مجلس، از نخوابیدن در صحن تا رأی اعتماد و بودجه
اگر نشست سران سه قوه را هم جزو برنامه‌های پیش بینی شده، بدانیم، می‌شد حدس زد که در این هفته، سه دیدار مهم میان لاریجانی و احمدی‌نژاد برگزار شود که البته تنها‌‌ همان نخستین رخ داد و در روز رأی اعتماد، رئیس مجلس در مجلس نبود و در روز تقدیم بودجه رئیس‌جمهور، با این اوصاف مجلس روزهای پرکاری را در پایان سال پیش روی دارد.
سناریوی جدید رژیم صهیونیستی و نومحافظه‌کاران آمریکایی:
طرح جمهوری‌خواهان آمریکایی برای تسهیل جنگ علیه ایران
در حالی که تنها چند روز از پایان مذاکرات ایران و ۵ + ۱ در قزاقستان می‌گذرد و در حالی که روز قبل از مذاکرات، سنا، طرح فشار بر ایران را در دستور کار داشت، گویا پس از مذاکرات نیز سنای آمریکا بی‌کار ننشسته و دست به کار تدوین طرحی برای چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به ایران زده است.
روایت فضای سیاسی کشور در هجدهمین روز سال سی و پنجم انقلاب
درگیری برخی اعضای جبهه پایداری با علی مطهری!
پایان هفته سیاست ایرانی، فرصتی است برای درگیری بین کسانی که در ‌هفته بنا بر معذوریتی، فرصت درگیری نداشته‌اند. در ساعات گذشته نیز برخی ‌اعضای جبهه پایداری فرصتی برای درگیر شدن با علی مطهری پیدا کرده‌اند.
ادامه تحلیل‌های مثبت از مذاکرات آلماتی:
وقتی «دیپلمات‌های بی‌نام» هم از توافق با ایران سخن می‌گویند!
با گذشت دو روز از پایان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در آلماتی، اخبار و تحلیل‌ها حاکی از آن است که بیشتر منابع غربی، نتایج این مذاکرات را امیدوارکننده می‌دانند. شدت ماجرا تا اندازه‌ای است که این بار حتی «دیپلمات‌های بی‌نام» مورد استناد رسانه‌های غربی که بیشتر وظیفه القای جو ناامیدانه را بر عهده دارند، از مثبت بودن نتایج مذاکرات سخن می‌گویند.
کیوسک بین‌المللی «تابناک»
«ناامیدی» رژیم صهیونیستی از توافق ایران و آرژانتین
ادامه تحلیل‌های مثبت از مذاکرات هسته‌ای آلماتی، تصویب تشکیل کمیته حقیقت‌یاب میان ایران و آرژانتین درباره واقعه بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ بوینس آیرس و واکنش رژیم صهیونیستی به این موضوع، سفر نماینده آمریکا در گروه ۱+۵ به سرزمین‌های اشغالی و ادعای در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای از سوی ایران، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
«تابناک» شبانه:
از نوکیای ۱۵ دلاری تا سیستم عامل جدید فایرفاکس
معادل یک میلیارد و ششصد میلیون ارتباطات جدید ـ که قرار است در آینده نزدیک بنا به پیش‌بینی‌ها وارد بازار موبایل و ارتباطات سیار شود ـ یکی از موضوعات اساسی در کنگره جهانی موبایل است که این روز‌ها در شهر بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است. یک میلیارد و ششصد میلیون کاربر جدید که بیش از ۶۱ درصد آن از بازار آسیا خواهند بود. رقابت بر سر جذب این میزان کاربر، از موضوعاتی است که غول‌های عرصه موبایل بر سر آن رقابت می‌کنند.
وقتی مشکل چند ساله با بی توجهی به بحران تبدیل می‌شود:
درگیری شدید کشاورزان اصفهانی با پلیس بر سر حقابه +تکمیلی
در شرایطی که تحصن کشاورزان تراکتورسوار اصفهانی در حاشیه راه‌های خروجی شرق استان اصفهان در سال‌های گذشته بار‌ها و بار‌ها تکرار شده، بازتاب رسانه‌ای یافته، به جلسات متعدد منجر شده، به نشست مسئولان راه یافته و... متأسفانه از اصفهان خبر می‌رسد که آخرین نمونه این تحصن‌ها به درگیری منجر شده و ماجرایی ناخوشایند رقم خورده است؛ ماجرایی که پیشتر رئیس‌جمهور در اظهارنظری درباره آن از مردم خواسته بود برای حل مشکل دعا کنند!
در گفت‌و‌گوی «تابناک» با دکتر جهانگیر کرمی مطرح شد:
چرا همکاری‌های ایران و روسیه بی‌دوام است؟
موضوع روابط ایران و روسیه و فراز و فرودهای آن، مسأله‌ای است که همواره چه در درون کشور و چه بیرون ‌‌کشور، مورد توجه ناظران و تحلیلگران بوده و وقایع گوناگون در مقاطع مختلف، میزان این توجه را با شدت و ضعف روبه‌رو ساخته است. «تابناک» در مصاحبه‌ای با دکتر جهانگیر کرمی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، این روابط را ‌بررسی کرده است.
هاشمی ۲۰۱۳ برای انتخابات ریاست‌جمهوری نیست!
در ایران عموما مردم خودرو‌ها را با سال ساخت و به اصطلاح مدل آنها می‌شناسند و هر مدل بالا‌تر از یک برند خودرویی عموما گزینه‌های بیشتر و مدل ارتقا‌ یافته‌ای از مدل پیشین آن است؛ اما در سیاست ایران که انتظار هر چیزی را می‌توان داشت، شبیه‌سازی بین مدل ماشین در میان سیاستمداران هم پدید آمده ‌و سال‌هاست برخی سیاستمداران را با مدل‌هایی به جامعه معرفی می‌کنند!
هدف نهایی و بلندمدت آمریکا از تحریم ایران
افزایش فشار تحریم‌ها از سوی آمریکا، حتی در روزی که مذاکرات هسته‌ای در جریان است، اساساً با روح دیپلماسی در تناقض آشکار است. فشار تحریمی که از زمان آغاز آن، چندین برابر شده، به رغم هدفی که در ظاهر از آن اعلام می‌شود، یک پرسش را به ذهن می‌آورد و آن این که: هدف نهایی و بلند‌مدت آمریکا از تحریم چیست؟
پنجشنبه‌ها و یادی دیگر از شهدای گمنام
كمی با ما سخن بگویید...
آن روز‌ها گذشتند، چونان نسیم و کاروان رفته و داغی بر دل‌ها نشسته است؛ اما نام و یاد شهیدان همواره جاوید است و پایدار که:‌ مرگ، پایان کبوتر نیست؛ پرواز را به خاطر بسپار.
نگاهی به مواضع جدید دولتمردان آمریکایی:
آیا رویه آمریکا در قبال ایران تغییر کرده است؟
با نگاهی به سخنان و موضع‌گیری‌های مقامات غربی و به ویژه آمریکا در روزهای اخیر، می‌توان چنین برداشت کرد که تغییری دست‌کم لفظی در مواضع آنان پدید آمده است. جان کری از امیدوارکننده بودن مذاکرات می‌گوید و چاک هیگل ایران را چالشی برای آمریکا نمی‌داند؛ اما آیا این تغییر مواضع واقعی بوده و به عرصه عمل نیز راه خواهد یافت؟
به مناسبت روز ملی حمایت از مصرف کننده:
سازمان تأیید گرانی یا حمایت از مصرف کننده؟
در حالی که دیروز روز حمایت از مصرف‌کننده بود، اذهان متوجه سازمان حمایت از [مصرف کنندگان و] تولید‌کنندگان است. اکنون ‌پرسش اساسی پیرامون نقش این سازمان در برخورد با گرانی و افزایش قیمت‌ها در ذهن افکار عمومی وجود دارد و آن این که این سازمان اصلاً نقشی در حمایت از مصرف‌کنندگان دارد؟ آیا نقش منفعلی که این سازمان در اوضاع کنونی به خود گرفته با اهداف وظایف این سازمان هم‌خوانی دارد؟ آیا تنها نقش این سازمان پاسخ مثبت به درخواست تولید‌کنندگان برای افزایش قیمت نیست؟
«پنجمعه» با «تابناک»
به نفس جادویی شوالیه آواز ایران دل بسپارید + فیلم
کنسرت شهرام ناظری شامل دو بخش خواهد بود؛ در بخش مولانا، قطعاتی همچون «من چه دانم»، «سوز و گداز»، «قفل زندان»، «شیدا شدم»، «راست بگو نهان مکن» و «حلاج (شفیعی کدکنی)» را اجرا خواهد کرد... / در این اکران، هشت اثر به نمایش درخواهد آمد که یکی از آن‌ها نیز به عباس کیارستمی مربوط می‌شود... / سری به جشنواره نوروزی محک بزنید و با خرید از بازارچه این مؤسسه، از کودکان سرطانی در آستانه نوروز حمایت کنید....
به جای «میوه‌های بلوط»، به فکر حل مشکل باشید
اگر واقعا دولت می‌خواهد به عنوان یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی را مورد توجه قرار دهد و با هدایت سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی به این بخش، زمینه را برای شکوفایی کشاورزی فراهم کند، بهتر است به جای فکر کردن به «میوه‌های بلوط»، با مشورت اساتید دانشگاهی و فعالان این بخش، طرحی جامع بیندیشد و با گنجاندن بودجه‌های لازم در قالب لایحه بودجه ۹۲، کشاورزان و دامدارن را از مشکلات روزافزونی که به آن دچارند، برهانند.
هشدارها به گوش مقامات هم رسید؛
زنگ خطر افشای اسناد دولتی ایران!
در فوریه سال ۲۰۱۰ در بزرگترین افشای اطلاعات محرمانه، بیش از ۲۵۰هزار سند دیپلماتیک آمریکا توسط ویکی‌لیکس در معرض انتشار قرار گرفت. یک مقایسه ساده، شدت و گستردگی خطری را نشان می‌دهد که ایران را تهدید می‌کند.
مرور روزنامه‌های دهم اسفند
پیش‌بینی هاشمی رفسنجانی از ۲۵ سال بعد کشور
ارائه بودجه به مجلس با دوازده هفته دیرکرد و بدون حضور رئیس‌جمهور، ارزیابی اقتصادی محتوای بودجه، مذاکرات هسته‌ای در قزاقستان و آینده آن و نیز پیش‌بینی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از ۲۵ سال بعد نظام، مهمترین اخبار روزنامه‌ها در آخرین روز هفته است.طبقه بندی: اخبار، متفاوت ترین،