تاریخ : یکشنبه 4 فروردین 1392 | 08:30 ب.ظ | نویسنده : osam
نمایشگاه رولزرویس در موزه ب ام و
به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد تولد سر هنری رویس، برای اولین بار نمایشگاهی بزرگ از تاریخ رولزرویس در موزه ب ام و در شهر مونیخ افتتاح شد. 

نمایشگاه، که در فضای هزار متری در پنج طبقه برپا شده است، با داستان دیدار سر هنری رویس و چارلز استوارت رولز در سال ۱۹۰۴ آغاز می‌شود. دیداری که به تاسیس کارخانه رولزرویس انجامید. 

در نمایشگاه مهمترین مدل‌های کارخانه در طول ۱۰۵ سال فعالیتش به نمایش درآمده است. از جمله این خودروها مدل 10EX است که در سال ۱۹۲۶ برای نمایش توانایی‌های رولزرویس در ساخت شاسی و موتور ساخته شد و ماشین شخصی سر هنری رویس بود. در مجموع ۱۵ خودروی کلاسیک باارزش رولزرویس از سال ۱۹۰۷ تا سال ۲۰۱۲در این نمایشگاه حاضر است. 

نمایشگاه رولزرویس در موزه ب ام و
علاوه بر توانایی‌های مهندسی این نمایشگاه قدرت رولزرویس در ساخت خودروهای سفارشی و دست ساز را نیز به نمایش گذاشته است. 

تورستن مولر اوت‌وس، مدیر اجرایی رولزرویس همزمان با آغاز نمایشگاه گفت «این نمایشگاه فوق‌العاده و تاریخی با افتخار دهمین سال رنسانس رولزرویس را تحت مدیریت ب ام و جشن می‌گیرد. حضور معاصر ما در صنعت خودرو ترکیبی بی‌نظیر از تخصص و تکنولوژی آلمانی و چیره‌دستی و طراحی بریتانیایی است. بنابراین موزه ب ام و که روح و خاطره این کارخانه در آن جای دارد، مکانی سمبلیک برای بیان داستان موفقیت این صنعتگر بزرگ بریتانیایی است.»

طبقه بندی: ماشین،